ARS Electronica - múzeum budúcnosti
               

ARS Electronica - múzeum budúcnosti

Linz a Hallstatt

Kto by nechcel navštíviť prototyp „Múzea budúcnosti“ – jedinečné vedecké centrum ARS Electronica v Linzi? Nie je to totiž len mediálne umenie, ale masívny vývoj vied o živej prírode a ich revolučný vplyv na náš svet a ľudstvo, interdisciplinárne expozície vznikajú vďaka spolupráci umelcov, tvorcov a inžinierov. Vydajte sa na fascinujúcu cestu plnú nových poznatkov a niekedy i veľkých prekvapení, na výstavu „Nové obrazy človeka“, s unikátnymi fotografiami sietnice ľudského oka a možnosťou nahliadnuť do anatómie ľudského tela v BrainLab.... RoboLab dokumentuje využitie robotov v každodennom živote, BioLab slúži na výskum mikrokozmu a genetických technológií, FabLab podnecuje kreativitu a umožní vám vytvoriť vlastný umelecký 3D objekt... Navštívte stálu expozíciu „GeoCity“ s interaktívnym plánom mesta Linz či množstvom prehľadne spracovaných štatistických údajov o životnom prostredí človeka a zažite úchvatnú 3D show „Deep Space“... A ak to spojíte s prehliadkou mesta Linz, ktoré bolo v roku 2009 vyhlásené za hlavné európske mesto kultúry a návštevou soľnej bane, Veľkej ľadovej jaskyne či Mamutej jaskyne v okolí Hallstattu, bude vám jasné, že na tento zážitok len tak ľahko nezabudnete !

Cena od: 79€

Dĺžka trasy: 750km

Počet dní: 2-3

Poplatok zahŕňa: dopravu klimatizovaným autobusom z Bratislavy do Linzu, Hallstattu a späť, 1x ubytovanie s raňajkami v študentskej ubytovni (viaclôžkové izby / spoločné sociálne zariadenie na chodbe), slovenského sprievodcu.

1. deň
07.00 hod      odchod z Bratislavy
11.00 hod      Ars Electronica
14.00 hod      prehliadka mesta Linz, voľno
19.00 hod      ubytovanie

2. deň
07.00 hod      raňajky
09.00 hod     Hallstatt - návšteva soľnej bane (možnosť zabezpečiť obed v Rudolfsturm)

14.30 hod     Veľká ľadová jaskyňa alebo Mamutia jaskyňa (podľa výberu)
16.30 hod     odchod z Hallstattu
22.00 hod     predpokladaný návrat do Bratislavy

Odporúčame poistenie liečebných nákladov.

Účastnícky poplatok platí pre 40 študentov a 2 pedagógov, ktorí idú zadarmo (v prípade objednania poistenia cez AMAVET poistné platia aj osoby grátis). Pre ucelené kolektívy možnosť pristavenia autobusu na vybranom mieste za doplatok. Vstupy si účastníci doplácajú nad rámec základnej ceny podľa vlastného záujmu.

Odporúčané vstupy:

Ars Electronica, Soľná baňa, Veľká ľadová jaskyňa, Mamutia jaskyňa

Ďalšie tipy v Linzi: Ekovýlety, Botanická záhrada, Biologiezentrum, Schlossmuseum, plavba po Dunaji

Ars Electronica ponúka špeciálne programy pre školy v jednotlivých laboratóriách, príp. môžete absolvovať prehliadku najväčších zaujímavostí múzea so sprievodcom.

Jaskyne sú otvorené sezónne  (máj – október), alternatívne možnosť navštíviť Salzburg príp. program podľa vlastného výberu počas druhého dňa. Tip: koncentračný tábor Mauthausen

Bližšie informácie a prihlásenie:   02/44 87 2331,  0905 506 312,  lehotska@amavet.sk alebo amavet@amavet.sk