Oswiecim a Krakow
               

Oswiecim a Krakow

Poľsko

Poľsko, krajina, ktorá bola obeťou mnohých vojenských konfliktov, láka svojich návštevníkov predovšetkým obrovskými špecifikami. Veď len tu môže turista tak precítiť krutosť vojny a cítiť jej atmosféru. Koncentračný tábor Oswiecim navštívi každoročne nespočetné množstvo zvedavých cestovateľov. Toto múzeum, ktoré v sebe skrýva detailný pohľad na svetovú vojnu, je výborným doplnkom k výučbe dejepisu na stredných školách. Samozrejme, počas tejto zaujímavej a poučnej cesty na Vás čakajú aj ďalšie zaujímavé miesta. Jedným z nich je určite Krakow, kde sa môžete prejsť po Grodzkej ulici alebo navštíviť hlavné námestie so stredovekou tržnicou Sukiennice. I prehliadka kráľovského zámku Wawel Vám isto ponúkne priestor získať prekrásne spomienky. Poďte si s nami vychutnať hodnotnú "cestu po minulosti" a získajte nielen nové poznatky, ale i zážitky.

Cena od: 37€

Dĺžka trasy: 850 km

Počet dní: 1

Poplatok zahŕňa: Dopravu klimatizovaným autobusom z Bratislavy do Oswiecimu, Krakowa a späť, slovenského sprievodcu.

1. deň
02.30 hod. - odchod z Bratislavy, prechod hraníc SR/PL cesta s krátkymi zdravotnými prestávkami
08.00 hod. - prehliadka bývalého koncentračného tábora Oswiecim
13.00 hod. - prehliadka historického mesta Krakow – Grodzká ulica, hlavné námestie so stredovekou tržnicou „Sukiennice“, Mariánsky kostol, Radničná veža obklopená zachovanými meštianskymi domami a šľachtickými palácmi, Floriánska ulica, Floriánska brána a Barbakan
- krátka zastávka vo Wadowiciach
- príchod do Bratislavy v neskorších večerných hodinách

Odporúčame poistenie liečebných nákladov.

Účastnícky poplatok platí pre 40 študentov a 2 pedagógov, ktorí idú zadarmo (v prípade objednania poistenia cez AMAVET poistné platia aj osoby grátis). Pre ucelené kolektívy možnosť pristavenia autobusu na vybranom mieste za doplatok. Vstupy si účastníci doplácajú nad rámec základnej ceny podľa vlastného záujmu.

Odporúčané vstupy:

Oswiecim,Wawel

Bližšie informácie a prihlásenie:

02/44 87 2331, 0905 506 312, lehotska@amavet.sk alebo amavet@amavet.sk