Online talenty hľadáme už len do konca februára!
               

Online talenty hľadáme už len do konca februára!

Dátum: 08.02.2019  |  Autor: Janko  |  Kategória: nekategorizované

AMAVET pozýva školy na prednášky a diskusie o internete

O čo ide?

Súťaž je určená žiakom základných a stredných škôl na Slovensku, ktorí sa aktívne zaujímajú o tvorbu webových stránok, programovanie, internetovú grafiku a dizajn, písanie textov na webe, blogov a vlogov, tvorbu mobilných a internetových stránok so vzdelávacím obsahom.

Kto sa môže zapojiť?

Žiaci základných a stredných škôl do 20 rokov, ktorí nemajú ukončené stredoškolské vzdelanie. Prihlásiť sa môže individuálny súťažiaci alebo tím autorov v maximálnom zložení troch autorov.

Ako sa zapojiť?

Máte nápad na web, grafiku, blog alebo aplikáciu, prípadne ste už niečo vytvorili? Prihláste sa na stránke súťaže www.juniorinternet.sk a pochváľte sa! Ak by ste sa náhodou na to sami necítili, oslovte kamaráta a vytvorte niečo spoločne.

Termíny

Prihlasovať sa môžete do 28. februára 2019, kedy je uzávierka súťaže. Po uzávierke nasleduje hodnotenie prihlásených prác, následne v prvej polovici marca organizátor na stránke súťaže zverejní výsledky a pozvaným účastníkom zašle ďalšie pokyny k ich účasti na súťažnej konferencii, ktorá sa bude konať od 5. do 6. marca 2019.

Pozvánka pre školy

V piatok 5. apríla počas súťažnej konferencie Junior Internet pripravujeme špeciálny program pre školské skupiny. Pozývame vás na Fakultu Informatiky a informačných technológií STU v Bratislave, Ilkovičova 2.

09:00-11:00 predstavenie súťaže, bezpečnosť a kritické myslenie na internete (prednášky a diskusie)

09:00-13:00 interaktívne stánky

11:00-12:30 otvorenie konferencie, prezentácie súťažných prác

13:30-18:30 prezentácie súťažných prác

Vstup je bezplatný. Pre nahlásenie školskej skupiny prosím použite tento formulár http://bit.ly/skoly_ji_2019. Prosím, svoju účasť/záujem nahláste do 15.3.2018.

Odborným garantom Junior Internet-u bola IT Asociácia Slovenska a súčasne záštitu nad podujatím prijal prezident asociácie Emil Fitoš. Junior Internet 2019 sa uskutočnil s podporou Accenture nadačného fondu – Nadácie Pontis, spoločnosti SK-NIC a Zastúpenia európskej komisie na Slovensku.

Dávid Richter, Koordinátor súťaží AMAVET