Čo tak napísať pár riadkov a nič nestratiť len získať?
               

Čo tak napísať pár riadkov a nič nestratiť len získať?

Dátum: 09.01.2019  |  Autor: Janko  |  Kategória: nekategorizované

„Tentoraz hlasujem za...“

Spomínaná súťažná konferencia AMAVET-u Junior Internet 2019 prináša možnosť pre tých žiakov, ktorí sa radi vyjadria prostredníctvom klávesnice. V súťažnej kategórii JuniorTEXT môžu autori prihlásiť textové práce na tému nadchádzajúcich volieb do Európskeho parlamentu.

Voľby do Európskeho parlamentu (EP) sú základný nástroj, ktorým rozhodujeme o tom, kam by sa mala EÚ posunúť. Keď si kupujeme televízor alebo mobilný telefón, zvažujeme pre a proti celé hodiny. Avšak voľby do Europarlamentu vnímame ako niečo vzdialené – pritom sú to práve europoslanci, ktorí spolurozhodujú napríklad o rozpočte Únie alebo zákonoch, ktoré ovplyvňujú náš každodenný život. Najbližšie voľby do Európskeho parlamentu sa budú konať 25. mája 2019. Europoslanci, ktorých si zvolíme, budú reprezentovať Slovensko ďalších 5 rokov.

Právo voliť majú síce len občania nad 18 rokov. Téma je však určená aj pre mladších, nakoľko je účelom súťažnej kategórie poznať názory detí a mladých ľudí na tému súťaže.

Názov témy pre rok 2019:  „Tentoraz hlasujem za...“

Kontext témy: Občania si vo svojich posolstvách pred voľbami do Európskeho parlamentu „Tentoraz hlasujem za...“ želajú napríklad lepšiu ochranu životného prostredia, viac financií do študijných programov a športu, obmedzenie nelegálnej migrácie, lepšie pracovné podmienky, či väčšiu podporu pre zaostalé regióny. Za čo by ste zahlasovali vy, ak by ste mali možnosť ísť voliť?

Súťažnú tému vyhlasujeme v spolupráci so Zastúpením Európskej komisie na Slovensku, ktoré je hlavným partnerom podujatia.

Dávid Richter, Koordinátor súťaže Junior Internet AMAVET