UNESCO pamiatky s AMAVET-om
               

UNESCO pamiatky s AMAVET-om

Dátum: 10.01.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: nekategorizované

Päť dní plných histórie, zábavy a priezračného Jadranského mora Vám ponúka fantastický výlet do slnkom zaliateho Chorvátska, krajiny, ktorá v sebe ukrýva omnoho viac, ako len príjemné leňošenie na pláži. Navštívte s nami pamiatky UNESCO. Už v týchto mrazivých dňoch sa oplatí myslieť na jarné slnečné lúče. A verte, že v máji vedia príjemne pohladiť, ale ešte nepáliť.

Navrhovaný program (od 1. mája – presný termín podľa dohovoru):

1. deň – v nočných hodinách odchod z Bratislavy, prechod hraníc SR/Maďarsko.

2. deň - v ranných hodinách príchod do Chorvátska, návšteva národného parku Plitvické jazerá. Podmanivé zákutia tohto jedinečného prírodného výtvoru očarili nielen UNESCO, ale aj filmárov, ktorí práve sem preniesli dianie svetoznámeho románu Karla Maya o legendárnom Vinnetouvi. (Vstupné 12 eur). Presun do kempu Baško Polje, večera, ubytovanie v mobilných domoch.

3. deň – raňajky, výlet na ostrov Brač, kde pôsobil významný predstaviteľ slovenského literárneho realizmu Martin Kukučín, vlastným menom Matej Bencúr - vhodná motivácia pre žiakov v rámci dobrovoľného čítania literatúry. Svoje pocity počas života v Chorvátsku opísal v románe Dom v stráni. Od roku 1893 pôsobil ako obecný lekár v dedinke Selca. Domáce obyvateľstvo si na neho spomína ako na dobrého lekára, ktorý nikdy neprijal peniaze od chudobných ľudí. 6.8.2011 sa v obci Selce konala spomienková slávnosť a odhalenie pamätnej tabule slovenskému spisovateľovi a lekárovi. (Cena za loď s obedom 18 eur).

4. deň - raňajky, celodenný výlet do mesta Dubrovník, ktoré patrí do zoznamu pamiatok UNESCO. Prehliadka historickej časti mesta – stredoveké hradby, pevnosti, historické námestie, klenotníctvo. (Vstupné na prehliadku po vonkajších hradbách 5 eur). Vo večerných hodinách odchod domov.

5. deň - príchod do Bratislavy v ranných hodinách.

Prezrite si informácie o   Plitvických jazeráchDubrovníku, či kempe v Baško Polje !

Ubytovanie - zabezpečené v 4-5 miestnych mobilných domčekoch v kempingu Baško Polje, ktorý sa nachádza v krásnom prostredí Makarskej riviéry, cca 900 m od známeho turistického mestečka Baška Voda. Pre správne vychutnanie oddychu a skvelej zábavy sú k dispozícii športové ihriská na basketbal, malý futbal alebo volejbal, ping - pong, nákupné centrum. Kemping je obklopený zeleňou, ktorá prispieva k pohode návštevníkov.

Pláž – pozvoľne klesajúci breh pláže do mora, vhodné na kúpanie.

Účastnícky poplatok: 135 eur (doprava autobusom z Bratislavy, 2x ubytovanie v mobilných domoch, raňajky, sprievodca)

Bližšie informácie a prihlásenie: 02/44 87 2331, 0905 506 312,  lehotska@amavet.sk alebo amavet@amavet.sk