Festival hier a zábavy – HRAVENISKO 2016
               

Festival hier a zábavy – HRAVENISKO 2016

Dátum: 07.12.2016  |  Autor: Janko  |  Kategória: nekategorizované

Už po siedmykrát sa Základná škola Jozefa Urbana na Jenisejskej ulici v Košiciach premenila na čarovný svet hier a hračiek. 19. a 20. novembra sa konal obľúbený Festival hier a zábavy pre deti a dospelých pod názvom Hravenisko. Nechýbal tam ani AMAVET, v zastúpení klubu 959 SOVA z Bratislavy.

Malí i veľkí návštevníci Hraveniska mali možnosť sa do sýtosti hrať a zabávať vo viac ako štyridsiatich miestnostiach školy. V triedach, telocvičniach, učebniach, jedálni aj na chodbách boli pripravené hlavolamy, logické a vedecké hračky, stavebnice, spoločenské hry, hracie konzoly, modely a hračky na diaľkové ovládanie, kreatívne hračky či hračky na podporu pohybu a rozvoj myslenia. Lákadlom tohtoročného Hraveniska boli aj mobilné planetárium, niekoľko miestností plných živých zvieratiek, či novinky zo sveta hier a hračiek. Aj tento ročník sa niesol v znamení vysokej návštevnosti, keď na festival hier prišlo takmer 8 tisíc návštevníkov!

Zástupcovia Asociácie pre mládež, vedu a techniku prezentovali svoju činnosť a projekty. Z vlastnej kuchyne ponúkli návštevníkom zábavné fyzikálne pokusy, aj štipku chémie. Tým najmenším vo forme chemických vymaľovanok, ktoré si deti s nadšením odnášali domov. Tí väčší, ale najmä odvážnejší si sadli za doskovú hru ChemPlay a zapojili sa do súťaže, alebo sa hrali len pre zábavu, s vnútorným odhodlaním zbúrať mýty o nepochopiteľnosti základov chémie. To bol aj podnet pre šestnásťročných stredoškolákov Ivku a Aďa, ktorí hru vymysleli a zvíťazili s ňou na Festivale vedy a techniky AMAVET 2014.

Anka Kravárová, vedúca AMAVET klubu č. 959, Bratislava