Programovanie s LEGOm Mindstorms EV3 – AMAVET klub č. 956.
               

Programovanie s LEGOm Mindstorms EV3 – AMAVET klub č. 956.

Dátum: 21.03.2016  |  Autor: Janko  |  Kategória: nekategorizované

Stavebnice LEGO sú určite súčasťou každej detskej izby. Mať túto stavebnicu je už samozrejmosťou a túžbou každého dieťaťa. V ponuke sú jednoduchšie, určené pre malé deti, ale aj naozaj technicky zložité pre väčších „Lego odborníkov“. 

Náš klub vlastní niekoľko stavebníc LEGO Mindstorms EV 3 – vďaka pomoci a podpore Nadácie Volkswagen, za čo im patrí obrovská vďaka! Keďže v našom regióne chýbala ponuka programátorských krúžkov, rozhodol sa náš klub Amavet č. 956, že si takýto krúžok založí.

Ak by ste prišli v čase, kedy je krúžková činnosť, cítili by ste sa ako v sci-fi filme. Vo vzduchu iskrí tvorivá technická nálada, na zemi sú nalepené dráhy a šikovné ruky malých programátorov vytvárajú pod vedením lektorky Hanky rôznych robotov. Úspechom a vlastne aj cieľom je, keď sa podarí postaviť funkčného robota, ktorý po správnom naprogramovaní dokáže prechádzať určitou trasou, či dráhou. Sú to činnosti, ktoré sú hravé, tvorivé a rozvíjajú u detí rôzne zručnosti, akými sú plánovanie, zrakové vnímanie, orientácia na ploche a v priestore.

Podarilo sa nám vytvoriť spolupracujúcu veselú skupinu detí, ktoré LEGO Mindstorms EV3 spojil v tvorivý tím kamarátov. Ak by ste niekedy dostali chuť na programovanie, ste vítaní!

 

Programátorský tím z klubu 956