Česká republika (Praha, Karlštejn)

Cena od: 85 EUR

Návšteva „stovežatej“ Prahy, mesta, ktoré si každým rokom získava srdcia množstva návštevníkov nielen vďaka svojej historickej hodnote. Prehliadka tejto neďalekej no zaujímavej metropoly, ktorá láka a fascinuje, Vám ponúkne možnosť prejsť cez slávny Karlov most, kde stretnete nespočetné množstvo nadaných umelcov, navštívite Pražský hrad a poprechádzate sa po Staromestskom či Václavskom námestí.Pri prechádzke sa určite zastavíte pri krásnom pražskom Orloji a budete sledovať jeho nezabudnuteľnú scenériu. Zvedavému oku však isto neunikne ani možnosť navštíviť ohromujúci a tajomný hrad Karlštejn.

Praha, Berlín a Drážďany

Cena od: 115 EUR

Táto cesta, nesmierne bohatá na históriu i kultúru vo Vás zanechá určite obrovský, no hlavne príjemný dojem. Niekoľko dní prehliadok známych a krásnych miest Vám prinesie neopakovateľné zážitky. Prehliadka "stovežatej" Prahy, ktorá láka a fascinuje Vám ponúkne možnosť prejsť cez slávny Karlov most, kde stretnete nespočetné množstvo nadaných umelcov, navštívite Pražský hrad a poprechádzate sa po Staromestskom námestí. Ďalšou zastávkou je slávny Berlín a prehliadka jeho historických častí, z ktorých je potrebné spomenúť ohromjúcu Brangderburskú bránu či East Side Gallery - zvyšok známeho Berlínskeho múru. Zaujímavé je však i Kurfurstendamm a Alexanderplatz (bývalé "západné a bývalé "východné" centrum mesta). Za poznaním sa ďalej vyberiete do mesta so zaujímavým názvom Drážďany, ktoré naozaj "dráždi" svojich návštevníkov napríklad krásnou Saskou štátnou operou či barokovým palácom Zwinger s galériou výtvarného umenia, ktorým sa môžte pokochať aj v múzeu výtvarného umenia nazývaného Albertinum. Toto "malé" poznávanie Európy je naozaj vhodné pre každého cestovateľa, pretože prináša rozmanitosť možností a hodnotných zážitkov.

Ekoenergia v Hradci Králové, Praha

Cena od: 85 EUR

Obnoviteľné zdroje sú témou dnešných dní. Navštívte spolu s nami informačné centrum v secesnej budove malej vodnej elektrárne Hučák v Hradci Králové, ktoré Vám predstaví princípy a možnosti využitia vetra, vody, slnečnej či geotermálnej energie. Samotné mesto ponúka tiež možnosť spoznávať a porovnávať jednotlivé architektonické slohy od čias gotiky až po súčasnosť, vďaka čomu dostalo prezývky „Učebnica architektúry pod šírym nebom“ či „Salón republiky“. Prehliadka Prahy, neďalekej no zaujímavej metropoly, Vám ponúkne možnosť prejsť cez slávny Karlov most, kde stretnete nespočetné množstvo nadaných umelcov, navštívite Pražský hrad a poprechádzate sa po Staromestskom či Václavskom námestí. Pri prechádzke sa určite zastavíte pri krásnom pražskom Orloji a budete sledovať jeho nezabudnuteľnú scenériu.

Techmania v Plzni

Cena od: 74 EUR

V areáli plzenskej ŠKODY môžu návštevníci na ploche 10 000 m2 obdivovať moderné centrum Techmania science center s interaktívnymi exponátmi, ktoré hravou formou približujú matematické a fyzikálne princípy. Pre školy sú pripravené tematické programy ako Tekutý dusík, Zaujímavá atmosféra, Storočie lietania a ďalšie.

Veda v Brne

Cena od: 16 EUR

Biológovia, astronómovia či technici – v Brne si každý príde na svoje. Chceli by ste sa pozrieť na hviezdnaté nebo veľkým ďalekohľadom? Dotknúť sa skutočného meteoritu? Odvážiť sa na Mesiaci? Príbeh slnečnej sústavy, geometrická optika, hviezdy pod mikroskopom – to je len časť vzdelávacích programov, ktoré pripravuje brnenská hvezdáreň. V pavilóne Anthropos je pripravená expozícia o najstarších dejinách Moravy, aktuálne poznatky z výskumu evolúcie človeka a jeho kultúry spolu s obľúbenou rekonštrukciou mamuta, priestory starobrnenského opátstva návštevníkom priblížia osobnosť G. J Mendela a jeho prínos pre šľachtiteľstvo, ovocinárstvo, včelárstvo, meteorológiu a genetiku. Technické múzeum ukrýva pozoruhodné mechanizmy vežových hodín, historické vozidlá či parné a vodné motory.