Antický Rím

Cena od: 194 EUR

Unikátne mesto opradené bohatou históriou, ktorej atmosféru cítiť v talianskej metropole až dodnes, láka svojich návštevníkov architektonickými skvostami ako je Koloseum, Konštantínov víťazný oblúk či známe Fórum Romanum. Mráz Vám však bude behať po chrbte aj pri prehliadke "malého veľkého" štátu Vatikán, ktorý pozná a uznáva celý svet. Poďte sa s nami pozrieť do tohto krásneho mesta, dozvedieť sa niečo viac o jeho obdivuhodnej histórii a vychutnať si neporušenú antickú architektúru. Veď predsa - "všetky cesty vedú do Ríma".

Benátky a Rím

Cena od: 197.5 EUR

Kto by nechcel navštíviť "vodný taxík", mesto celé preťaté kanálom - Benátky? Každý cestovateľ si tam určite vychutná plavbu po Grand canale, ktorý je lemovaný architektonickými skvostami Benátok. K nim určite patria paláce a chrámy z obdobia gotiky až po renesanciu. Navštíviť sa určite oplatí aj najznámejšie námestie Sv. Marka či vidieť najstarší a najznámejší z viac ako 400 benátskych mostov - Ponte di Rialto. Taliansko má však mnoho svojich pokladov a okrem prekrásnych a romantických Benátok Vás čaká i Rím - mesto tak bohaté na históriu, že nenavštíviť ho, by bolo pre milovníka dejín, malým hriechom. Tak známe pamiatky ako je Koloseum, Konštantínov víťazný oblúk, Forum Romanum a mnoho ďalších Vás privítajú svojou veľkoleposťou, krásou a špecifickosťou tak srdečne, že si toto mesto určite zamilujete.

Antický Rím a renesančná Florencia

Cena od: 197.5 EUR

Unikátne mesto opradené bohatou históriou, ktorej atmosféru cítiť v talianskej metropole až dodnes, láka svojich návštevníkov architektonickými skvostami ako je Koloseum, Konštantínov víťazný oblúk či známe Forum Romanum. Mráz Vám však bude behať po chrbte aj pri prehliadke "malého veľkého" štátu Vatikán, ktorý pozná a uznáva celý svet. Poďte sa s nami pozrieť do tohto krásneho mesta, dozvedieť sa niečo viac o jeho obdivuhodnej histórii a vychutnať si neporušenú antickú architektúru. Veď predsa - "všetky cesty vedú do Ríma". Exkurzia spojená s návštevou Florencie.

Veda hrou v Miláne

Cena od: 89 EUR

Leonardo da Vinci nepochybne patrí medzi najväčších géniov talianskej renesancie. Jeho všestranný talent sa prejavil nielen v maliarstve a sochárstve, ale aj pri konštrukcii strojov, v architektúre, anatómii, astronómii a ďalších oblastiach ľudskej činnosti. Model lietajúceho stroja, parabolického mosta či hydraulickej píly - to je len časť vynálezov, ktoré môžeme obdivovať v najväčšom talianskom múzeu venovanom vede a technike - v Miláne. Práve tu Leonardo pôsobil od roku 1482 v službách vojvodu Ludovica Sforzu, pre ktorého navrhol viacero vojenských strojov. Miláno popri unikátnom múzeu ukrýva aj ďalšie skvosty, akým je napríklad freska Posledná večera, kódex Atlanticus s Leonardovými nákresmi, či najväčšiu bronzovú sochu koňa na svete, ktorá bola odliata až takmer 500 rokov potom, ako ju Leonardo navrhol.

Po stopách Leonarda da Vinciho

Cena od: 245 EUR

Leonardo da Vinci nepochybne patrí medzi najväčších géniov talianskej renesancie. Jeho všestranný talent sa prejavil nielen v maliarstve a sochárstve, ale aj pri konštrukcii strojov, v architektúre, anatómii, astronómii a ďalších oblastiach ľudskej činnosti. Leonardo sa narodil v dedinke Anchiano neďaleko Vinci, kde dnes môžeme nazrieť do múzea s viac ako 60 replikami strojov a modelov, ktoré ako inžinier navrhol a ktoré patria k jedným z najväčších a najoriginálnejších zbierok svojho druhu. Prijmite pozvanie do Florencie, kde Leonardo strávil svoje učňovské roky a kde vás privíta svetoznáma galéria Uffizi s obrazmi Zvestovanie, Krstenie Krista či Klaňanie troch kráľov. Model lietajúceho stroja, parabolického mosta či hydraulickej píly - to je len časť vynálezov, ktoré môžeme obdivovať v najväčšom talianskom múzeu venovanom vede a technike - v Miláne. Práve tu Leonardo pôsobil od roku 1482 v službách vojvodu Ludovica Sforzu, pre ktorého navrhol viacero vojenských strojov. Miláno popri unikátnom múzeu ukrýva aj ďalšie skvosty, akým je napríklad freska Posledná večera, kódex Atlanticus s Leonardovými rukopismi, či najväčšiu bronzovú sochu koňa na svete, ktorá bola odliata až takmer 500 rokov potom, ako ju Leonardo navrhol. Veríme, že ubytovanie vo vidieckom prostredí Toskánska a Lombardie poteší zvedavých bádateľov, ktorí sa vyberú po stopách tohto velikána.