Štrasburg, Winterthur, Zürich

Cena od: 150 EUR

Štrasburg je nielen centrom európskej politiky, ale aj nádherným mestom s dlhou históriou – raz bol súčasťou Nemecka, potom Francúzska. Teraz patrí celej Európe.Toto skvostné mesto sa nachádza na ľavom brehu Rýna a v súčasnosti je sídlom Rady Európy a Európskeho parlamentu. V jeho scenérii si môžete vychutnať napríklad katedrálu so zaujímavým názvom Notre Dame de Štrasburg či rôzne tematicky zamerané múzeá nachádzajúce sa prevažne v štvrti Palais Rohan z 18. storočia.Zvedavému oku isto neunikne ani pozoruhodná zoologická a vedecká zbierka v Musée Zoologique.Zürich Vás zasa ohromí napríklad známym Kostolom Sv. Petra s ciferníkom najväčších vežových hodín v Európe alebo sa vyšantíte v nákupnom raji prezývanom Bahnhofstrasse. Tento rozmanitý program je vhodný pre každý typ cestovateľa, ale v rámci výchovy k celoeurópskym kultúrnym hodnotám je hlavne vytvorený pre študujúcu mládež za účelom spoznať kúsok Európy, prežiť neopakovateľné chvíle a získať tak nové hodnotné poznatky.

International motor show Ženeva

Cena od: 146 EUR

Ženeva – najmenšie veľkomesto sveta, európske sídlo OSN. V ponuke pešia prehliadka mesta – Katedrála Sv. Petra, Bourg de Four – dominanta mesta z rímskych čias, Radnica, pamätník Reformation Wall venovaný predstaviteľom reformačného hnutia, Kvetinové hodiny a ďalšie zaujímavosti.

CERN

Cena od: 165 EUR

Neopakovateľná príležitosť navštíviť svetoznáme vedecko-výskumné centrum CERN. Exkurzia je určená pre žiakov od 13 rokov.

Veda hrou vo Winterthure

Cena od: 99 EUR

Nechajte sa uniesť úžasným svetom vedy v Technorame! Interaktívne výstavy v tomto unikátnom švajčiarskom centre umožňujú chytať, skúšať, hrať sa a pochopiť základné princípy fyziky bez ohľadu na to, koľko máte rokov či vedomostí o vede, umení a technológiách...