Praha, Berlín a Drážďany
               

Praha, Berlín a Drážďany

Táto cesta, nesmierne bohatá na históriu i kultúru vo Vás zanechá určite obrovský, no hlavne príjemný dojem. Niekoľko dní prehliadok známych a krásnych miest Vám prinesie neopakovateľné zážitky. Prehliadka "stovežatej" Prahy, ktorá láka a fascinuje Vám ponúkne možnosť prejsť cez slávny Karlov most, kde stretnete nespočetné množstvo nadaných umelcov, navštívite Pražský hrad a poprechádzate sa po Staromestskom námestí. Ďalšou zastávkou je slávny Berlín a prehliadka jeho historických častí, z ktorých je potrebné spomenúť ohromjúcu Brangderburskú bránu či East Side Gallery - zvyšok známeho Berlínskeho múru. Zaujímavé je však i Kurfurstendamm a Alexanderplatz (bývalé "západné a bývalé "východné" centrum mesta). Za poznaním sa ďalej vyberiete do mesta so zaujímavým názvom Drážďany, ktoré naozaj "dráždi" svojich návštevníkov napríklad krásnou Saskou štátnou operou či barokovým palácom Zwinger s galériou výtvarného umenia, ktorým sa môžte pokochať aj v múzeu výtvarného umenia nazývaného Albertinum. Toto "malé" poznávanie Európy je naozaj vhodné pre každého cestovateľa, pretože prináša rozmanitosť možností a hodnotných zážitkov.

Cena od: 115€

Dĺžka trasy: 1550km

Počet dní: 4-5

Poplatok zahŕňa: Dopravu klimatizovaným autobusom z Bratislavy do Prahy, Berlína, Drážďan a späť, 2x ubytovanie (z toho 1 noc v hoteli F1: pre 42 člennú skupinu – 21 izieb), 2x kontinentálne raňajky, slovenského sprievodcu.

1. deň
03.00 hod. odchod z Bratislavy, prechod hraníc SR/ČR, cesta s krátkymi zdravotnými prestávkami
08.00 hod. príchod do Prahy, prehliadka Pražského hradu, chrám sv. Víta, prehliadka Hradčan, prechod na Malú Stranu a Karlov most, Staromestské námestie, voľno
20.00 hod. ubytovanie v Prahe

2. deň
06.30 hod. raňajky
07.30 hod. cesta do Berlína
14.00 hod. príchod do mesta Berlín, prehliadka historických častí mesta: Brandenburská brána, svetoznáma ulica Unter den Linden, Ríšsky snem, East Side Gallery (zvyšok Berlínskeho múru), televíznu vežu Fernsehturm, chrám Berliner Dom a zrúcaninu kostola Kaiser – Wilhelm - Gedächtniskirche, Kurfürstendamm (bývalé „západné“ centrum mesta) a Alexanderplatz (bývalé „východné“ centrum mesta)
20.00 hod. vo večerných hodinách ubytovanie v hoteli

3. deň
07.30 hod. raňajky
08.30 hod. cesta do Drážďan
12.00 hod. príchod do Drážďan, prehliadka historickej časti mesta: Semperoper - Saská štátna opera, Zwinger - barokový palác s galériou výtvarného umenia, Frauenkirche - barokový protestantský kostol, za vojny zničený a dnes zrekonštruovaný, Hofkirche - rímskokatolícky kostol, Albertinum - múzeum výtvarného umenia
vo večerných hodinách odchod domov.
4. deň
predpokladaný príchod do Bratislavy v skorých ranných hodinách

 

Odporúčame poistenie liečebných nákladov.

Účastnícky poplatok platí pre 40 študentov a 2 pedagógov, ktorí idú zadarmo (v prípade objednania poistenia cez AMAVET poistné platia aj osoby grátis). Pre ucelené kolektívy možnosť pristavenia autobusu na vybranom mieste za doplatok. Vstupy si účastníci doplácajú nad rámec základnej ceny podľa vlastného záujmu.

Bližšie informácie a prihlásenie: 02/44 87 2331, 0905 506 312,  lehotska@amavet.sk alebo amavet@amavet.sk