SRDCE NA DLANI 2018 s AMAVET-om
               

SRDCE NA DLANI 2018 s AMAVET-om

Dátum: 14.12.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: nekategorizované

„Srdce na dlani“ je ocenenie Bratislavského dobrovoľníckeho centra, ktoré smeruje k zvýšeniu statusu dobrovoľníctva a k jeho rozvoju. Ocenenie sa udeľuje pri príležitosti Medzinárodného dňa dobrovoľníkov 5. decembra a Medzinárodného dňa koordinátorov dobrovoľníkov 5. novembra. V tomto roku sa slávnostné oceňovanie konalo 4. decembra v Bratislave a nechýbal na ňom ani AMAVET.

Asociácia pre mládež, vedu a techniku si svoju činnosť nedokáže predstaviť bez aktivít stoviek dobrovoľníkov, ktorí po školskom vyučovaní sa venujú žiakom základných a stredných škôl a prebúdzajú v nich tvorivého ducha vo vede a technike. Množstvo dobrovoľníkov je aj z radov vedcov, vysokoškolských a stredoškolských učiteľov a študentov.

Jedným z dobrovoľníkov AMAVET-u je aj tohtoročná nominantka na cenu Srdce na dlani Anna Kravárová, ktorá je členkou AMAVET klubu 959 - SOVA so sídlom v Bratislave. Nezištne a bez ohľadu na čas pripravuje aktivity, ktoré hodnotným spôsobom napĺňajú potreby všetkých detí, ktoré majú záujem na sebe pracovať a rozširovať svoje poznatky nad rámec školských povinností. 

Na slávnostnom udeľovaní cien si za nomináciu prebrala Anka ďakovný diplom. Neustále prichádza s novými podnetmi na skvalitnenie práce s mládežou, popularizáciu a zatraktívnenie vedy a techniky medzi žiakmi ZŠ a SŠ. Nielenže bez nároku na odmenu, ale často dáva aj svoje financie na výrobu rôznych náučných, hravých prostriedkov, ktoré sú reálnou ukážkou na školu hrou! Dokonca ich, vzhľadom na svoje technické vzdelanie, aj sama vyrába. Takto prispieva k atraktívnosti prírodovedných predmetov.

Ján Nemec