Záchvevy zimy, náznaky jari a vidina horúceho leta
               

Záchvevy zimy, náznaky jari a vidina horúceho leta

Dátum: 13.03.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: nekategorizované

Zima sa ešte vzpína, ale marcové lúče slniečka neúprosne avizujú blížiacu sa jar. 20. marca ju avizuje aj astronomický kalendár. Hrejivé slnko nám pripomína, že je čas zamyslieť sa nad chvíľami odpočinku a relaxu. Ani sa nenazdáme a dovolenky, letné prázdniny sú tu. Prijmite pozvanie do letného sídla  Asociácie pre mládež, vedu a techniku na Makarskej riviére v Chorvátsku. Už 13 rokov organizuje pre deti relax a zábavu spojenú s poučením. Zvedaví vedci pre vaše ratolesti pripravujú zaujímavý program s hravými pokusmi, dobrodružnými výletmi a kúpaním v mori.

Tábor "Letná univerzitka" je ideálna voľba pre deti a mládež do 18 rokov. Uskutoční sa vo dvoch termínoch. Od 6. do 15. júla a od 10. do 19. augusta 2018. Presvedčte sa, že aj vedci si vedia vychutnať to správne leto. Ani náhodou nejde o školu počas prázdnin. Na netradičnej morskej univerzitke sa neznámkuje ani neskúša. V programe nechýbajú netradičné experimenty zvedavých vedcov pod holým nebom, niečo pre šikovné ruky, maxifutbal, ping-pongové turnaje a plážové športy. Vyškolení animátori nahradia učiteľov, ale aj rodičov, ktorí môžu spokojne pracovať doma.

V ostatných termínoch môžu byť rodičia dokonca súčasťou pobytu a relaxovať pri mori s pocitom, že o ich deti je bezpečne postarané. Ak zoberieme do úvahy, že v minulom roku bolo už 12 rokov, čo animátori AMAVET-u obveseľujú deti v tábore kempu Baško Polje na Makarskej riviére tak, že každý rok dostávajú kopu ďakovných listov, svedčí to určite o spokojnosti a spoľahlivosti. Tá sa však nerodí automaticky. Napríklad v tomto roku od 29. mája do 2. júna organizuje AMAVET opäť školenie animátorov, ktorí prejdú výcvikom a zaškolením nielen o programe Zvedaví vedci. Dávajú dôraz na vyškolenie bezpečnosti pri prácu s chemikáliami, s ich uskladnením a podobne. Animátori sú dobrovoľníkmi, čiže motiváciou pre nich nie je prázdninový zárobok, ale radosť z rozžiarených očí rekreujúcich sa detí, učiteľov, ale aj rodičov. Svoju odbornú prácu vykonávajú zdarma, AMAVET im poskytuje samozrejme ubytovanie a stravu. Preto aktívna „škola hrou“ pri mori je pre všetkých účastníkov aj cenovo zaujímavá.

Koho letné tábory AMAVET-u zaujali, môžete kontaktovať:

lehotska@amavet.sk, amavet@amavet.sk, 0905 506 312, 02/4487 2331, www.superleto.sk