Prvé registrácie v súťaži Junior Internet, čakáme ďalšie!
               

Prvé registrácie v súťaži Junior Internet, čakáme ďalšie!

Dátum: 11.01.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: nekategorizované

AMAVET spustil registráciu projektov súťaže Junior Internet už v decembri. Tá trvá do 18.februára 2018. Zameranie projektov, ktoré môžu mladí autori do súťaže prihlásiť je tak široké, ako nám poskytuje web a online svet. Webové stránky, mobilné aplikácie, grafické práce, či kreatívne dizajny a koláže.

Pre súťažiacich, ktorí sa radi vyjadria slovom, sú určené kategórie JuniorBLOGJuniorTEXT. Prihlásiť sa môžu blogy, či populárne youtube videoblogy. V kategórii JuniorTEXT organizátor prijíma súťažné práce na tému Kultúrne dedičstvo Európy https://goo.gl/JiKJkm. Prihlásiť sa do všetkých kategórií môžu žiaci základných a stredných škôl.

Jednou z prvých prihlášok v kategórii JuniorWEB je webová stránka určená na vyhľadávanie kníh, propagáciu školského racing tímu a na pomoc v programovaní.

Autor Matúš Petrinec prihlásil v podkategórii starší žiaci webovú stránku Bookreviewakapp https://goo.gl/kUA6D6 a popisuje jej účel: Je to Ruby on Rails aplikácia, ktorá by mala pomáhať ľuďom hľadať knihy a recenzie s nimi späté. Web funguje na báze recenzií a novo pridaných kníh, ktoré majú možnosť pridať samotní užívatelia, ktorí sa registrovali.

Jedným z ďalších zaujímavých projektov je stránka RTTV https://goo.gl/Gyxcs7, ktorú prihlásil 15-ročný Richard Prutkay. Projekt RTTV sa zaoberá prírodou a jej ochranou. Jeho cieľom je informovať ľudí, že aj v ich blízkosti sa nachádzajú miesta, ktoré treba vidieť a chrániť.

Kategória JuniorAPP je určená pre aplikácie na smartfóny a tablety. Jednou z prihlásených aplikácií od 19-ročného Mareka Vigaša je MHD Banská Bystrica https://goo.gl/vaSJ9n. Aplikácia poskytuje službu uloženia obľúbenej autobusovej linky alebo obľúbenej zastávky. Mapa zas poskytuje prehľad najbližších zastávok MHD. O aktuálne cestovné poriadky sa aplikácia postará sama.

Dávid Richter, koordinátor súťaže Junior Internet AMAVET www.juniorinternet.sk