XXIII. ročník Ceny primátora Nitry a Majstrovstiev Slovenskej republiky žiakov AMAVET-u v plastovom a papierovom modelárstve.
               

XXIII. ročník Ceny primátora Nitry a Majstrovstiev Slovenskej republiky žiakov AMAVET-u v plastovom a papierovom modelárstve.

Dátum: 16.11.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: nekategorizované

Po roku sme si opäť vyhrnuli rukávy a pustili sa do prípravy ďalšieho ročníka našej modelárskej akcie – Cena primátora Nitry a Majstrovstiev Slovenskej republiky žiakov AMAVET-u. Tento ročník sme urobili drobné kozmetické úpravy v rozložení burzy modelárov, pevne dúfam, že k lepšiemu. Ak by som mal hodnotiť súťaž, tak bola o niečo menšia účasť modelárov aj modelov,  ale zase kvalita modelov neustále stúpa, bolo sa načo pozerať. Verím, že všetci zúčastnení boli spokojní, cítili sa dobre a užili si modelársky víkend.

Odborná porota mala z čoho vyberať, pretože organizátori súťaže vyhlásili spolu 55 kategórii. Na stoloch tohtoročnej súťaže sa predstavilo divákom a súťažiacim  628 modelov.

Cena primátora 2017 je už minulosťou, ale peknou. Konala sa v Základnej škole na Nábreží mládeže a ako vždy, dorazilo veľké množstvo návštevníkov a súťažiacich a ešte väčšie množstvo modelov.

Neoddeliteľnou súčasťou „Ceny primátora“ bola a je aj ďalšia súťaž - Majstrovstvá SR žiakov AMAVET-u v plastovom a papierovom modelárstve, do  ktorej sa v tomto roku prihlásilo 26 súťažiacich s 52  modelmi. Majstrom SR v plastovom modelárstve žiakov do 11 rokov sa stala Dominika Vnuková z Nitry s modelom lietadla RED Arrows Hawk a nad 11 rokov Vladimír Hudec z Rimavskej Soboty s modelom tanku JS-3.  Majstrom SR v papierovom modelárstve do 11 rokov sa stala Henrieta Zemáneková z Nitry s modelom automobilu Bugatti a nad 11 rokov Barbora Vargová z Ladíc s modelom Banská klopačka. Z týchto výsledkov je potešiteľné že v poslednej dobe sa modelárstvu začali venovať aj dievčatá a tie svojimi modelmi predbiehajú chlapcov.

Tak ako v minulých ročníkoch, aj tento rok venoval jednu z prestížnych cien Náčelník Regrutačnej skupiny Ozbrojených síl v Nitre kpt. Ing. Andrej Ivanič  za najlepší model bojovej techniky „slúžiaci v OS SR“ v minulosti alebo v súčasnosti. Jej držiteľom sa stala Barbora Vargová – s modelom BVP-1.

Mgr.Jaroslav Vnuk, Ing. Jaroslav Mucha, AMAVET klub 836 Nitra