Zo záľuby do súťaže JUNIOR INTERNET
               

Zo záľuby do súťaže JUNIOR INTERNET

Dátum: 08.02.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: nekategorizované

Milí pedagógovia, milí žiaci, Asociácia pre mládež, vedu a techniku – AMAVET opäť ponúka šancu žiakom stať sa internetovou osobnosťou. Blogeri či youtuberi, programátori webových stránok, vývojári mobilných aplikácií, grafickí dizajnéri, ale aj copywriteri a textári dostávajú šancu stať sa internetovou osobnosťou. Prišla ich chvíľa.

Prihlásiť sa do jednej zo šiestich súťažných kategórií Junior Internetu so svojim projektom sa môže každý mladý internetový tvorca. AMAVET spustil na začiatku januára registráciu do 12. ročníka súťaže JUNIOR INTERNET. Prihlásiť svoje práce môžu žiaci základných a stredných škôl na stránke www.juniorinternet.sk do 26. februára 2017, 23:59 h.

Súťažné projekty hodnotí odborná porota v kategóriách JuniorWEB, JuniorBLOG, JuniorDESIGN, JuniorAPP, JuniorTEXT a JuniorLEARN. Bližší popis k súťažným kategóriám nájdete v propozíciách súťaže www.juniorinternet.sk.

Autorov najlepších prác pozvú organizátori na súťažnú konferenciu – finále, kde svoje projekty verejne odprezentujú pred odborníkmi z online biznisu, ďalšími kreatívnymi tvorcami, žiakmi a študentmi, či pedagógmi a návštevníkmi. Finále súťaže sa uskutoční v dňoch 31.3. a 1.4. 2017 na Fakulte informatiky a informačných technológií Slovenskej technickej univerzity v Bratislave.

Nad súťažnou konferenciou Junior Internet 2017 prijali záštitu prof. Ing. Mária Bieliková, PhD., dekanka Fakulty informatiky a informačných technológií STU a Dušan Chrenek, vedúci Zastúpenia Európskej komisie v SR.

Milí pedagógovia, sme presvedčení, že využijete túto príležitosť a dáte podnet a impulz svojim žiakom, aby sa súťaže, ktorá svojim obsahom je veľmi blízka súčasnej mladej generácii, zúčastnili a reprezentovali Vašu školu a vzdelávací proces. Určite vás k tomu podnieti aj príbeh mladučkého 15-ročného žiaka Ondreja Vrábela, odchovanca AMAVET-u, čerstvého laureáta Krištáľového krídla, ktorého rozhovor prinášame v nasledujúcom príspevku.

Aktuálne informácie nájdete na www.juniorinternet.sk.