Školenie Zvedavých vedcov a MDD v Rači
               

Školenie Zvedavých vedcov a MDD v Rači

Dátum: 08.06.2016  |  Autor: Janko  |  Kategória: nekategorizované

Počas prvého júlového víkendu sa na sekretariáte AMAVET vyrábala plastelína, slonia zubná pasta, ale aj odoberali odtlačky prstov! Tieto aktivity boli súčasťou akreditovaného školenia pre potencionálnych animátorov nášho programu „Zvedaví vedci“, ktorý realizujeme na pobytoch a táboroch pri mori v Chorvátsku. Školenia sa zúčastnilo desať mladých ľudí, z ktorých niektorí už prešli aj podujatiami ako Festival vedy a techniky AMAVET, súťaž Junior Internet alebo sa zúčastnili táborov v Chorvátsku. Súčasťou školenia bola aj účasť animátorov na MDD, ktoré sa konalo pod záštitou Mestskej časti Bratislava – Rača v novom amfiteátri v Knižkovej doline v Rači.

Pre deti, ale aj rodičov sme pripravili niekoľko experimentov, ktoré si môžu vyskúšať aj doma v kuchyni. Na podujatí si návštevníci stánku AMAVET mohli  vyskúšať vyčistiť zašlé mince v peňaženke, modelovanie z podomácky vyrobenej plastelíny, maľovanie na pokožku z farieb, ktoré si sami vyrobili z potravinárskej farby, škrobu a smotany.

Účastníci školenia získali praktické zručnosti o príprave a vedení aktivít pre deti a mládež. Prvá pomoc, práca s chemickým materiálom, príprava programu na animačný pobyt. Všetko si mohli účastníci vyskúšať formou práce v skupinách a v modelových situáciách. Účastníkom sa aktívna forma školenia veľmi páčila, čo potvrdili aj ich vytvorené diela. Jedno z nich vám takto prinášame:

Bol to veľký zážitok,

učiť deti vedu.

Veda nie je len prežitok,

spoznávame ju každú stredu.

 

Na dennom poriadku je pokus nejaký,

na rukách z neho máme fľaky.

Ale nám to nevadí,

každý na nás len s údivom hľadí.

 

Vedcov predsa dnes nie je veľa,

V AMAVET-e sa veda spolu zdieľa.

Kto vstúpi do organizácie AMAVET,

dobije s ňou celý svet.

 

Dávid Richter