Amaveťáci na Majstrovstvách SR a Svetovom pohári
               

Amaveťáci na Majstrovstvách SR a Svetovom pohári

Dátum: 08.06.2016  |  Autor: Janko  |  Kategória: nekategorizované

Členovia Amavet klubu č. 808 sa od 29. apríla do 1. mája 2016 zúčastnili súťaže Majstrovstiev Slovenska v raketovom modelárstve. Lietalo sa na lúke za obcou Koš. Súbežne sa lietala i súťaž Svetového pohára, za účasti družstiev z Nemecka, Švajčiarska, Srbska, Českej republiky, Bieloruska a Slovinska. Pre našich pretekárov to bola prvá „veľká“ súťaž v tomto roku.

Umiestnenie našich pretekárov na Majstrovstvá SR bolo nasledovné:

V kategórii juniorov S3A skončila Klaudia Urbanová na 3. mieste a Milan  Mitaš na 2. mieste a v kategórii S4A Veronika Mitašová na 3. mieste. 

Majstrovstvá Slovenska sú rozdelené do dvoch súťaží, druhá časť nás čaká začiatkom júna v Kamenici nad Cirochou. Okrem domácich súťaží by sme chceli absolvovať aj Svetové poháre v okolitých krajinách a umožniť tak naším juniorom jednak konfrontáciu s rovesníkmi zo zahraničia ako aj možnosť „vylietať sa“ a získať tak potrebnú prax i skúsenosti. V neposlednom rade i miesto v reprezentačnom družstve SR. V tomto roku našich reprezentantov čakajú Majstrovstvá sveta, ktoré budú v Ukrajinskom Ľvove na konci augusta.

Víťazom srdečne blahoželáme. Všetkým našim „Amaveťákom“ želáme platné a úspešné lety v ďalších súťažiach.                                   

Mgr. Janka  Kajanová, vedúca AMAVET klubu č. 808