Príď meniť svet – na JUNIOR INTERNET!
               

Príď meniť svet – na JUNIOR INTERNET!

Dátum: 10.02.2016  |  Autor: Janko  |  Kategória: nekategorizované

Si kreatívny, plný nápadov a tvoríš na webe? Prihlás svoj WEB, GRAFIKU/DIZAJN, APLIKÁCIU pre smartfón, osobný BLOG na ľubovolnú tému alebo napíš TEXT na tému „Ako by malo Slovensko viesť Európu?" do súťaže Junior Internet! 

Pri postupe na konferenciu získaš možnosť prezentovať svoju tvorbu počas tri a pol minútovej prezentácie pred postupujúcimi z celého Slovenska, ľuďmi z biznisu a online marketingu.

JUNIOR INTERNET - to sú nové poznatky, sieťovanie a body na Fakultu informatiky a informačných technológií STU v Bratislave. Registruj sa do 18. 2. 2016 - http://registracia.juniorinternet.sk/

Autentický dôkaz, že sa oplatí zúčastniť súťaže Junior Internet, nájdete v nasledujúcej e-mailovej výpovedi 14-ročného Ondreja Vrábela, ktorý v čase minuloročného Junior Internetu mal len 13 rokov!!!

„Moje meno je Ondrej Vrábel - možno si ma pamätáte z minuloročného Junior Internetu s mojim projektom Pinf Hry a Pinf.

Chcel by som sa Vám poďakovať za minuloročný Junior Internet. To, že Pinf Hry získali 1. miesto v JuniorLEARN ma neskutočne potešilo. Som vďačný, že som sa mohol na Junior Internete zúčastniť. Keby som sa o takejto súťaži nedozvedel, kto vie, ako by Pinf Hry vyzerali dnes. Myslím, že rozhodne nie tak, ako popíšem ďalej:

Máme už takmer 14 000 hraní. Dnes musím mať extra hosting pre Pinf Hry, ten zdieľaný s Pinf-om to nezvládal! 

V lete mi napadlo, že by som hry mohol preložiť do angličtiny. Usporiadal som aj crowdfunding na Indiegogo, no pri finančnej zbierke som neuspel. Oveľa väčší úspech prišiel potom. Za pár dní prišla pozvánka na SIGEF 2015 - Konferenciu Social Inovations and Global Ethics Forum v Ženeve, kde som Pinf Hry prezentoval. 

No ešte predtým mi zavolali z LEAF-u, že ma niekto úplne neznámy, kto sa stretol s Pinf Hrami, nominoval na LEAF Award 2015 - ocenenie pod záštitou prezidenta SR, kde víťaz získal okrem Zlatej makovice aj zaradenie jeho projektu do podpory rozvoja projektov LEAF. Podarilo sa mi toto ocenenie získať pre Pinf Hry. Dnes sú už v piatich jazykoch a pracuje sa na ruštine.

Tiež som sa dostal do kontaktu s centrami, ktoré pomáhajú deťom s mentálnym postihnutím (napríklad DS Svetluška Kunov, ADELI center Piešťany, Andreas Bratislava). Tieto centrá mi pomáhajú Pinf Hry vylepšovať ich návrhmi a feedback-om.

Z edu.pinf.exo.eu sa stalo www.pinfhry.sk. A to vďaka Junior Internetu!

Som Vám veľmi vďačný, že organizujete podujatie Junior Internet, ktorým pomáhate mnohým mladým ľuďom zmeniť svet.“

S pozdravom,

Ondrej Vrábel

https://www.pinf.skhttp://www.pinfhry.sk