Zmenia školstvo študenti?
               

Zmenia školstvo študenti?

Dátum: 16.03.2015  |  Autor: Bronka  |  Kategória: nekategorizované

chemplayV novembri zbierali ocenenia, dnes prezentujú na školách!

Len 15-roční študenti získali v novembri 2014 na Festivale vedy a techniky ocenenia, dnes svoju prácu prezentujú na školách. Didaktickou hrou ChemPlay, ktorá mení pohľad na výuku chémie vo vyučovacom procese, sa Adrián Hegedűš a Ivana Kravárová prebojovali na svetový festival študentských vedeckých prác Expo Science International 2015, ale tým sa ich cesta nekončí.  Ako sami vravia, ich snom je dostať ChemPlay do škôl, medzi deti. 

Preto v uplynulých dňoch 9.3. – 12.3.2015 uskutočnili ďalšie prezentácie hry ChemPlay na školách, priamo vo vyučovacom procese. Ich cieľom bolo hru predstaviť študentom aj učiteľom, ktorí si sami vyskúšali, že nudné teoretické učivo sa dá učiť aj hravou a nenásilnou formou. Hra ponúka priestor na rozvíjanie tvorivosti a súťaživosti, precvičovanie a utvrdzovanie vedomostí z chémie a prácu v skupinách, kde študenti aktívne rozvíjajú aj svoje sociálne zručnosti. Učiteľom, okrem iného, hra umožňuje v krátkom čase zistiť úroveň zvládnutia preberaného učiva u každého študenta.

„Teší nás, že sa hra páči deťom, ale ešte viac nás tešia pozitívne reakcie učiteľov,“ skonštatovali obaja mladí autori, ktorí sa už usilovne pripravujú na vedecký festival v susedných Čechách.

Anna Kravárová, AMAVET klub č. 959

chemplay

chemplay

chemplay