Finále Pohára vedy – Kvark 2014
               

Finále Pohára vedy – Kvark 2014

Dátum: 30.06.2014  |  Autor: Bronka  |  Kategória: nekategorizované

Pohar vedyV dňoch 13.-15.6. sa v kráľovskom meste Nymburk konalo medzinárodné finále Pohára vedy 2014 s názvom Kvark. Toto milé podujatie bolo slávnostným vyvrcholením práce najlepších tímov z Česka, Slovenska, Turecka, Nemecka a Kanady.

Pohár vedy organizuje Asociácia malých debrujárov Českej republiky pod vedením pána prezidenta  Mgr. Petra Zapletala. Slovenský AMAVET sa tento rok stal partnerom tohto podujatia v záujme obnovenia debrujárskych klubov a šírenia ich činnosti v rámci Slovenska. Sme veľmi radi, že podujatie oslovilo niekoľko desiatok slovenských tímov. Na medzinárodnom finále Slovensko úspešne reprezentoval tím Vedci šikovníci-Fšetkovedkovia z Novej Dubnice pod vedením Mgr. Jany Šošovičkovej, ktorý získal krásne druhé miesto v kategórii zahraničných tímov. Všetkým zahraničným tímom predal ceny Mgr. Michal Zajaček, ktorý zastupoval AMAVET.

Na záver chceme zagratulovať všetkým oceneným a vyzvať slovenských žiakov a študentov, aby sa nebáli experimentovať. Zapojte ste do Pohára vedy 2015 – NEURON! Všetky informácie nájdete nahttp://www.poharvedy.cz. Vhodným doplnkom na precvičovanie pre kluby a školské krúžky je nášmultidisciplinárny seminár LaBáK (http://labak.net).

Mgr. Michal Zajaček, AMAVET

Fotogalériu nájdete na Facebooku TU.