Konferencia ISSS v Hradec Králové
               

Konferencia ISSS v Hradec Králové

Dátum: 09.05.2013  |  Autor: Bronka  |  Kategória: nekategorizované

ISSSV dňoch 8. a 9.  apríla 2013 som sa zúčastnil 16. ročníka konferencie. „Internet ve státní správě a samosprávě“,  ktorá sa konala v kongresovom centre Aldis v Hradci Králové. Konferencia bola venovaná inováciám a elektronizácií  štátnej správy. Je jedným z najvýznamnejších podujatí tohto druhu v strednej Európe. Stretávajú sa tu vysokopostavení politici a odborníci z odboru informatizácie a elektronizácie štátnej správy.

Tento rok bola konferencia venovaná virtualizáciam, cloudu, digitalizácií dokumentov v praxi a otázke rozvoja e-govermentu v ČR. Riešila sa efektivita zavedenia virtuálnych klientov na úrady a snaha o zníženie výdavkov na údržbu informačných technológií v štátnej správe a samospráve. Prednášku na túto tému mala hlavne spoločnosť VMware, ktorá má hlavné zastúpenie na trhu v tomto odbore.

Konali sa prednášky na rôzne témy ako napríklad GIS a mapové služby, moderné technológie vo vedení miest a obcí. Na chodbách sa konala výstava firiem, ktoré mali možnosť prezentovať svoje projekty a služby.

Pre mňa jeden z najväčších zážitkov bol slávnostný galavečer, na ktorom som dostal diplom za môj projekt, ktorý som prezentoval na súťaži JuniorInternet v kategórii JuniorErb. Hlavným bodom bolo vyhodnotenie súťaže Zlatý Erb. Tiež som mal možnosť sa stretnúť s pánom Přemyslom Sobotkom (podpredsedom Senátu Českej Republiky), ktorý mi predal ocenenie za môj projekt. Taktiež som dostal možnosť prezentovať svoj informačný systém pre základné a stredné školy pred odborným publikom, čo bola pre mňa obrovská česť.

Jakub Dubec

ISSS