Slovensko je jednoznačne lepšie - Brusel 2013
               

Slovensko je jednoznačne lepšie - Brusel 2013

Dátum: 09.05.2013  |  Autor: Bronka  |  Kategória: nekategorizované

Nasledujúci text sa môže zdať nečitateľný, ba až nepochopiteľný pre veľkú časť populácie, nakoľko obsahuje prvky interného humoru.

 Je ťažko popísať stav, v ktorom sa človek nachádza po piatich dňoch strávených lamentáciami o živote, vesmíre a vôbec. Dovoľte mi preto prosím namiesto tohto stavu popísať udalosti, ktoré mu predchádzali a ponúknuť možné dôvody ich vzniku.

 Všetky udalosti popísané nižšie začínajú v jednom bode, ktorým je Festival vedy a techniky (ďalej FVaT), ktorý sa uskutočnil minulý rok v Novembri. Na tento festival som prišiel spolu so svojím kolegom predstaviť náš projekt nxtIDE, ktorý umožňuje simulovať LEGO roboty a tiež značne zjednodušuje ich programovanie (áno, je presne tak zaujímavý, ako sa na prvé počutie zdá). Pravdepodobne sa istým ľuďom aj páčil, pretože nás s ním AMAVET poslal reprezentovať Slovensko na podobný vedecko-technický festival do Bruselu v Belgicku.

Na ďalších riadkoch by mal nasledovať umelecký opis nádherného mesta s úžasnou kultúrou a ľuďmi, vyzdvihnutie dobre odvedenej práce organizátorov a na umocnenie celkového dojmu i jedna, či dve vtipné príhody. To by však tento svet musel byť ideálny a ja by som musel vedieť, ako sa píše umelecký opis.

Po jeho prehliadke Bruselu a jeho najdôležitejších a najznámejších častí sme na druhý deň navštívili belgické mesto Brugge, ktoré patrí medzi najkrajšie belgické mestá.

Do Bruselu sme boli vyslaní reprezentovať Slovensko na vedecko-technickom festivale. Mal byť organizovaný v jednom väčšom bruselskom Expo centre, takže bolo jasné, že dopraviť sa tam bude istý čas trvať. Už menej jasné bolo, že sa budeme dopravovať mestskou hromadnou dopravou, ktorej najbližšia zástavka bude od hotela vzdialená približne 1,5 kilometra a najkratšia cesta k nej bude viesť po kamenistom chodníku, ktorý by pokojne mohol byť využívaný na fyzioterapeutickú masáž.

Ak dovolíte, náš pobyt v Expo centre nebudem komentovať.  Len jedinú vec si nemôžem nechať len pre seba. Je zarážajúce, ako kvalitne a dobre dokáže AMAVET zorganizovať podujatie, akým je FVaT s neporovnateľne menším počtom organizátorov a dobrovoľníkov.

Na záver by som rád poďakoval nášmu dozoru, Monike Leššovej, vďaka ktorej sme si všetci (podaktorí znova) uvedomili, že slovanská adaptívnosť dokáže aj z nezaujímavej akcie, kde musíte poslať robota medzi ľudí, aby ste získali trochu pozornosti spraviť zážitok, na ktorý budete fyzicky neschopný zabudnúť.

Aj keď by som v živote nepovedal, že podobný názor verejne vyslovím, som presvedčený, že si treba vážiť, čo ľudia v AMAVET-e robia, pretože to v porovnaní s inými robia naozaj dobre.

Ďakujem.

Marek Šuppa

Brusel