Wetenschamps Expo Brusel
               

Wetenschamps Expo Brusel

Dátum: 09.05.2013  |  Autor: Bronka  |  Kategória: nekategorizované

V novembri 2012 sa konal národný Festival Vedy a Techniky (FVaT), ktorý organizovala Asociácia pre mládež, vedu a techniku (AMAVET). Po tomto trojdňovom festivale sme boli vybraní ako postupujúci na európsku súťaž, ktorá sa konala v apríli 2013 v Bruseli.

Náplňou nášho mimo-expo času boli rôzne prehliadky a výlety, ako napr.: Atómium, centrum Bruselu, Múzeum vedy, mesto Brugge a mnoho ďalších miest.
Toto mesto môžem nazvať ako miesto „back in time“, pretože si musíte dávať pozor aby vás nezrazili kone alebo bicykle.

Každopádne asi všetci dobre viete, že Belgicko je ako také samo o sebe preslávené svojou belgickou čokoládou. Je to tak! Ich čokoláda je naozaj výborná (pozor, neprejedať sa!). 

Naše Expo-Sciences sa konalo snáď na druhom konci Bruselu. Systém vystavovania bol rovnaký ako na národnom festivale (formou posterových prezentácií). Hneď po prvom dni vystavovania nás večer čakal kultúrny program, kde sme sa my ako Slovensko predstavovali ďalším krajinám a neskôr oni nám. Samozrejme, že to nebolo len o národných tancoch, ale bolo to aj o národných jedlách, takže tam bola možnosť ochutnať rôzne kultúry sveta.

Na záver patrí veľké ĎAKUJEM našej delegátke Monike Leššovej, ktorá celý tento pobyt s nami prežila.           

 

Merci beacoup,

Silvia Baranková

Belgicko