Mládež | Veda | Technika
               
2% dve percenta amav
   

Námety na aktivity v školskom roku 2017/2018

Zverejnené: 23.08.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Nemusíte nič organizovať, stačí si len naplánovať kedy a čo. Z dielne Asociácie pre mládež, vedu a techniku môžete využiť pre začínajúci sa školský rok ponúkané aktivity.

P.S.

Ešte predtým však môžete využiť našu ponuku na poslednú chvíľu: 10 dní v srdci Makarskej Riviéry za 99 eur na osobu!!!

Zažite koniec tohtoročného leta pri mori s ubytovaním v útulných domčekoch a dopravou. Nastúpiť môžete do luxusného autobusu v Zlatých Moravciach, Nitre, Trnave a Bratislave vždy v piatok večer a vrátite sa o 10 dní v nedeľu ráno. Voľné miesta v termínoch: 25.8.-3.9., 1.-10.9. a 8.-17.9.

Kontaktujte Katku Lehotskú, lehotska@amavet.sk, +421 905 506 312.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

"Šup" v piatok do tábora

Zverejnené: 16.08.2017  |  Autor: Dávid  |  Kategória: Nekategorizované
          

Pohár vedy POLARIS 2017

Zverejnené: 19.07.2017  |  Autor: Dávid  |  Kategória: Nekategorizované
          

V dňoch  11. – 13. 06. 2017 sa už po 5. krát  uskutočnilo medzinárodné kolo súťaže Pohár vedy organizované Asociáciou mladých debrujárov ČR, ktoré tohto roku nieslo názov POLARIS 2017.
Súťaž paralelne prebiehala na Slovensku, v Českej republike, Turecku, Alžírsku a Tunise. Takmer 2000 zapojených žiakov vytvorilo 350 tímov, ktoré súťažili v štyroch korešpondenčných kolách. Do finále v Športovom centre v českom Nymburku, sa  prebojovalo 25 najlepších. Každý tím pozostával zo 4 členov, ktorí si v prvej časti pripravili jednoduchý pokus, ten následne aj so svojím tímom predstavili už v prvý deň súťaže na pódiu.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Denné tábory so Zvedavými vedcami

Zverejnené: 07.07.2017  |  Autor: Katka  |  Kategória: Nekategorizované
          

Pomocnú ruku pracujúcim rodičom podávajú animátori Asociácie pre mládež, vedu a techniku. V dennom tábore v Rači ponúknu školákom (ne) obľúbené prírodovedné predmety formou hry a stanú sa z nich ZVEDAVÍ VEDCI. Čakajú ich exkurzie vonku, ale aj bádateľské aktivity v klubovni. Atraktívne hry s kúzelnými javmi prírody v Centre vedy - Aurélium, stavanie robo-auta s odborníkmi z technickej univerzity, lodičky v Zálesí pod dohľadom skúsených inštruktorov a pozorovanie života na Malom Dunaji, turistika na Kamzík spojená s opekačkou. Denne zabezpečená desiata, obed, pitný režim, materiálne zabezpečenie, preprava, vstupné a samozrejme animátori. To všetko pre jedného prázdninujúceho školáka len za 80 eur od pondelka do piatku!

Vyškolených animátorov, dobrovoľníkov, hry, zábavu, poučenie, jednoducho zmysluplné využitie voľného času ponúkajú v AMAVET-e posledý júlový týždeň 24.7.-28.7.2017 a prvý augustový týždeň 31.7.-4.8.2017. Informácie a prihlášky získate na: lehotska@amavet.sk alebo telefonicky na 0905 506 312 a 02/555 76 532.

Na stiahnutie:

Všeobecné podmienky účasti

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Mirka a Samko sú DRUHÝKRÁT SVETOVÍ

Zverejnené: 02.06.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Slovenský úspech na svetovej „olympiáde“ vedeckých talentov opäť z AMAVET-u

Po desiatich dňoch opäť svetový úspech slovenských stredoškolákov z „liahne“ Asociácie pre mládež, vedu a techniku – AMAVET! Sedemnásťroční Miriam FERETOVÁ a Samuel SMOTER z Gymnázia sv. Mikuláša v Prešove získali na najprestížnejšej projektovej súťaži na svete Intel ISEF 2017 úžasné druhé miesto. V kategórii Animal Sciences uspeli so spoločným projektom „Prírodné éterické oleje  v prevencii pred kliešťami rodu Dermacentor“. Ich mená budú blúdiť vesmírom na asteroidoch, ktoré pomenovali po nich, čo je tiež jedna z foriem odmeny. V Los Angeles, Kalifornii, USA súťažilo 1800 súťažiacich v 17 kategóriách z viac ako 70 krajín sveta! Mirka a Samko získali aj špeciálne ocenenie Special Awards a cenu od China Association for Science and Technology (CAST) s finančnou odmenou.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Festival vedy a techniky AMAVET už 20-ročný

Zverejnené: 02.06.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

S končiacim sa školským rokom, okrem plánovania prázdninových dovoleniek a oddychu, máme ešte čas zamyslieť sa, čo nás čaká, keď sa prázdniny skončia. Preto chceme upriamiť vašu pozornosť na prípravu žiakov a študentov k vypracovaniu vedátorských projektov do súťaže Festival vedy a techniky AMAVET. Už tradične sa Krajské kolá festivalu konajú v októbri a september ubehne ako voda. Z doterajších 19 rokov skúseností z organizovania Festivalu vedy a techniky AMAVET však vieme, že tí pedagógovia, ktorí sa na našom festivale už zúčastnili, majú určite so svojimi žiakmi projekty rozrobené.

Dnešné naše pripomenutie je smerované najmä na tých, čo ešte stále váhajú. Milí pedagógovia prírodovedných predmetov, zúročte svoju nadprácu s mládežou a prihláste tvorivé projekty vašich zverencov do súťaže, ktorej kredit čoraz viac získava na vážnosti. Svedčia o tom aj svetové ocenenia slovenských študentov, ktorí postúpili z Festivalu vedy a techniky AMAVET na najprestížnejšie súťaže sveta. O tých posledných si môžete prečítať aj v tomto júnovom čísle eRevue AMAVET.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Cesty za VEDOU v AMAVET-e VEDIA organizovať

Zverejnené: 02.06.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Keď som si na stránke Asociácie pre mládež, vedu a techniku http://amavet.sk/index.php?id=7&idd=1 prečítal druhý odsek o Cestách za vedou, ktoré už majú 26 ročnú históriu, dostal som nutkanie zavŕtať do koordinátorky poznávacích podujatí Katky Lehotskej. Konštatovanie „...tisíce spokojných študentov i pedagógov...“ sa mi zdalo prehnané a zveličené. Odpoveďou mi bola hŕba korešpondencie, ktorú mi mihom položila na stôl. A veru! Úprimné poďakovania za posledné mesiace, ktoré sa nedajú neprečítať. Ak som tam našiel čo len slovko kritiky, tak malo svoje vysvetlenie, ale budem konkrétny.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Nezabudnuteľný zážitok svetových medailistov

Zverejnené: 22.05.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Mirka a Samo opisujú, čo sa vraj opísať nedá

Vďaka postupu, získanom na minuloročnom Festivale vedy a techniky AMAVET v Bratislave, dostali možnosť zúčastniť sa najväčšej a najprestížnejšej celosvetovej súťaže mladých vedcov Intel ISEF 2017 v Los Angeles, Kalifornii, USA od 14. do 19. mája. Dnes už vieme, že úspešne. Miriam FERETOVÁ a Samuel SMOTER získali so spoločným projektom strieborné medaily! Ich mená budú blúdiť vesmírom na asteroidoch, ktoré pomenovali po nich...

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Kvetinkový klub AMAVET

Zverejnené: 02.06.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Keď sme stáli pri zrode AMAVET klubu  952, nevedeli sme si predstaviť do čoho ideme a čo nás čaká. Avšak  po pár rokov sa rozrástla nielen členská základňa, ale aj počet klubových jednotiek, počet  pravidelných stretnutí a jednodňových  aktivít. 

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Cielenými aktivitami proti nežiaducemu správaniu žiakov

Zverejnené: 02.06.2017  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Klub AMAVET 892 Bzince pod Javorinou pracuje s kolektívom detí, ktoré nie vlastnou vinnou prišli o svoje biologické rodiny a skončili na periférii, alebo v detskom domove. Využívame na záujmovú činnosť každé osobné voľno, víkendy a všetky možné prázdniny a sviatky. Tieto deti a mládež potrebujú organizovanú cielenú činnosť a preto vypĺňame jednotlivými technickými, prírodovednými, ekologickými, odpočinkovými, športovými a inými zložkami výchovy každý voľný čas.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU
1 2 3  4 5  ... 102 103 104 105 106