Mládež | Veda | Technika
               
2% dve percenta amav
   

AMAVET prvýkrát na výstave MLADÝ TVORCA

Zverejnené: 20.04.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Výstava Mladý tvorca 2018 je najväčšou a najnavštevovanejšou výstavou svojho druhu na Slovensku a má ambíciu prezentovať na jednom mieste to najlepšie z oblasti stredoškolského vzdelávania, najmä však z oblasti stredoškolského odborného vzdelávania na Slovensku. 26. ročník výstavy Mladý tvorca 2018 sa koná od 26. do 27. apríla 2018 v areáli výstaviska agrokomplex Nitra. Prvýkrát v 26-ročnej histórii výstavy bude v Nitre prezentovať svoje aktivity aj AMAVET. Skúsenosti Asociácie pre mládež, vedu a techniku v oblasti neformálneho vzdelávania sú o dva roky staršie ako samotná výstava. V Nitre sa podelia nielen o úspešné výsledky, ale aj o poznatky, ako zvýšiť záujem mladých ľudí o technické a prírodovedné vedy.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Druhý ročník Ceny Dionýza Ilkoviča otvoril nominácie

Zverejnené: 20.04.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Nominujte učiteľov a dobrovoľníkov za výnimočnú mimoškolskú prácu

Cena Dionýza Ilkoviča je určená pre učiteľov a nepedagogických dobrovoľníkov zo základných a stredných škôl.  Oceňuje mimoškolskú činnosť v oblasti fyziky, matematiky, chémie a informatiky. Záštitu nad druhým ročníkom prezvalo Ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu SR.  Finalisti a víťaz ocenenia získajú finančnú odmenu v celkovej výške 6 000 €. Uzávierka nominácií je do 31. júla 2018.

Viac na www.cenadi.sk

AMAVET mi pomáha posúvať sa ďalej

Zverejnené: 20.04.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Posledné dni pred Veľkonočnými prázdninami som sa so stredoškolákmi z Levoče a Novej Dubnice rozhodol s AMAVET-om pocestovať a vydať sa na dlhú cestu do Švajčiarska. Naša cesta smerovala do ďalekého CERN-u, Európskej organizácie pre jadrový výskum.  

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Udelenie Ceny primátora Nitry “Športovec roku 2017“ členovi AMAVET-u

Zverejnené: 20.04.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Mesto Nitra udeľovalo koncom marca v priestoroch nitrianskej synagógy ocenenia „Najlepší športovec mesta Nitry za rok 2017“. Medzi množstvom ocenených v jednotlivých druhoch športov bol ocenený aj člen AMAVET klubu 836 MK Zobor Nitra Peter Hřib. V kategórii technických športov bol ocenený za získanie prvého miesta na celosvetovej súťaži plastových modelárov v kategórii lietadiel 1/48 a putovnej ceny  SMW, ktorá sa konala v novembri 2017 v anglickom meste Telford.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

VIII. ročník okresnej súťažnej prehliadky plastových a papierových modelov žiakov základných škôl v Nitre

Zverejnené: 20.04.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

23. marca 2018 členovia AMAVET klubu 836 Nitra Martin Mikuláš, Jaroslav Vnuk a Jaroslav Mucha spolupracovali pri organizovaní 8. ročníka okresnej prehliadky plastových a papierových modelov, ktoré sa konalo v priestoroch nitrianskeho Centra voľného času Domino pod záštitou mesta Nitra. Na prehliadke sa zúčastnilo 38 žiakov z jedenástich základných škôl okresu Nitra. Ako dopadli členovia nášho klubu.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Pozvánka na Junior Internet AMAVET 2018

Zverejnené: 14.03.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Srdečne pozývame všetkých ľudí so záujmom o internetové technológie a kreatívnu tvorbu v oblasti internetových stránok, aplikácií, dizajnu a grafiky, blogov a textov, či inováciách vo vzdelávaní na celoslovenskú súťažnú konferenciu žiakov slovenských škôl, ktorí postúpili do finále súťaže Junior Internet a na konferencii odprezentujú vrchol svojej tvorby. Finále súťažnej konferencie Junior Internet AMAVET 2018 sa uskutoční 23. a 24. marca 2018 na Fakulte informatiky a informačných technológií STU, Ilkovičova 2, Bratislava. Špeciálne pozvanie patrí školám, pre ktoré sme na piatok 23. 3. 2018 pripravili program šitý na mieru:

09:00-14:00 interaktívne stánky a prezentácie (Microsoft Slovakia, STEP IT Academy, Zastúpenie Európskej komisie na SlovenskuLearn2code, Aj Ty v IT, projekty študentov FIIT)

09:30 - 11:00 diskusia s predchádzajúcimi víťazmi súťaže

11:00 – 12:30 otvorenie konferencie a prezentácie súťažiacich

12:30 – 13:00 obedná prestávka

13:30 – 18:30 prezentácie súťažiacich

Podujatie je otvorené, pre školy je však potrebná registrácia tu: http://bit.ly/skoly_na_ji_2018. Vstup je bezplatný aj pre verejnosť.

Celý program podujatia nájdete na stránke súťaže http://bit.ly/program_JI18.

Teším sa na Vašu účasť.

Dávid Richter, koordinátor Junior Internet AMAVET 2018

LaBáK vstúpil do druhého kola

Zverejnené: 14.03.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Asociácia pre mládež, vedu a techniku organizuje už 6. ročník jedinečnej online súťaže LaBáK. Ide o celoslovenskú súťaž pozostávajúcu zo 4 súťažných  kôl z oblasti biológie, chémie, fyziky a matematiky. Online súťaž Seminár LaBáK.net úspešne vstúpila do svojho druhého kola. Na hodnotení úloh z prvého kola pracuje usilovne niekoľkočlenný tím hodnotiteľov. Pre riešiteľov sú už k dispozícii zadania 2. kola až do 19. marca 2018.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Festival štyroch živlov AMAVET 2018 – 1. ročník

Zverejnené: 14.03.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

„Vlajkovou loďou“ aktivít Asociácie pre mládež, vedu a techniku je Festival vedy a techniky AMAVET, ktorého jubilejný 20. ročník zorganizovali opäť ako jedno z hlavných podujatí Týždňa vedy a techniky na Slovensku minulý rok v novembri. Festival je už „dospelákom“ a za tých uplynulých 20 rokov bol pre tisícky slovenských žiakov odrazovým mostíkom pri rozvíjaní talentu v prírodovedných a technických disciplínach. Dnes mnohí z nich už zastávajú významné posty vo firmách nielen na Slovensku, ale slovenský um reprezentujú aj vo svete.

Účasť na Festivale vedy a techniky AMAVET je pre žiakov od druhého stupňa základných škôl až do ukončenia stredoškolského vzdelania. A čo so žiakmi na prvom stupni? Táto otázka už dlho trápi organizátorov z AMAVET-u. Veď čím skôr si žiaci hravou formou obľúbia prírodovedné predmety, tým viac sa s nimi zblížia a potom napríklad ani matematika, veda vied, sa nestane pre nich strašiakom, ale záľubou!

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Cenný dar z CERN-u pre mladých Slovákov

Zverejnené: 13.03.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Úspešní členovia AMAVET-u z Vranova nad Topľou neunikli pozornosti médií

Beam line for schools 2017  (ďalej len BL4S) je súťaž organizovaná Európskou organizáciou pre jadrový výskum CERN pre študentov stredných škôl z celého sveta. Hlavným cieľom súťaže je priblížiť mladým skupinám študentov časticovú fyziku, a to spôsobom navrhnutia vlastného experimentu, ktorý by sa mohol uskutočniť na časticovom urýchľovači v CERN-e. Jedným z reprezentantov v roku 2017 bol aj mladý slovenský tím z Gymnázia Cyrila Daxnera pod názvom G-Y-V-V AMAVET z Vranova nad Topľou. 

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU

Záchvevy zimy, náznaky jari a vidina horúceho leta

Zverejnené: 13.03.2018  |  Autor: Janko  |  Kategória: Nekategorizované
          

Zima sa ešte vzpína, ale marcové lúče slniečka neúprosne avizujú blížiacu sa jar. 20. marca ju avizuje aj astronomický kalendár. Hrejivé slnko nám pripomína, že je čas zamyslieť sa nad chvíľami odpočinku a relaxu. Ani sa nenazdáme a dovolenky, letné prázdniny sú tu. Prijmite pozvanie do letného sídla  Asociácie pre mládež, vedu a techniku na Makarskej riviére v Chorvátsku. Už 13 rokov organizuje pre deti relax a zábavu spojenú s poučením. Zvedaví vedci pre vaše ratolesti pripravujú zaujímavý program s hravými pokusmi, dobrodružnými výletmi a kúpaním v mori.

...
ZOBRAZ POKRAČOVANIE ČLÁNKU
1 2 3  4 5  ... 112 113 114 115 116